Ağanlar Sigorta
Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Ağanlar Grup

Ağanlar Grup

Erol Ağan tarafından 1961 yılında kurulan Ağanlar Tersanesi, tam 52 yıldır Bodrum İçmelerde faaliyetini sürdürmektedir. Yarım asırlık tecrübe ve devamlı yatırımlarla Ağanların haklı ünü, Bodrum’dan çıkıp dünyaya yayılmıştır.

 

İleri görüşü ile denizcilik sektörünün önemli oyuncularından biri olan Erol Ağan, oğulları Mazlum ve Erdem Ağan ile başarılı aile şirketlerini yönetmekte, ve birbirini tamamlayan bir ekip haline gelen Ağan ailesi, sundukları hizmetlerle 52 yıl önce kurdukları tersaneyi, her tür teknenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir merkez haline getirme yolunda ilerlemektedirler.

 

Ağanlar, denizcilik ile ilgili neredeyse her konuda hizmet sunabilen, çok ayaklı bir yapıya sahiptir. Her tür ve her amaçlı yat tasarımı, mühendisliği, inşaatı, tamir ve bakım ile konaklama hizmetlerinin tamamının verilebildiği bir kompleks olan Ağanlar Tersanesi, özellikle 24 metre Bodrum ahşap guleti yapımında rakipsiz bir üne sahip bulunmaktadır. RINA, Lloyds, BV, DNV, ABS ve MCA gibi ulusal ve uluslararası sertifikasyon kurumlarının kontrolü altında üretimini gerçekleştiren tersane, el yapımı ahşap teknelerin yanında 32 metrelik bir Ron Holland tasarımı alüminyum yat projesi tamamlanarak ihraç edilmiş bulunmaktadır.

 

Yat inşası, bakım ve onarımının yapıldığı 34 bin m2’lik Ağanlar Tersanesi, aynı anda birkaç tekneye müdahale edebilecek alana ve kapasiteye de sahiptir. Tersane ayrıca gemi mühendisleri ve tasarımcılardan oluşan 60 kişilik uzman ekibiyle danışmanlık, tasarım ve mühendislik hizmetleri vermektedir.

 

Türkiye’nin ve Doğu Akdeniz’in en yüksek kapasiteli lifti
Ağanların Bodrum İçmelerde bulunan tersanesi 450 ton kapasitesi ile Türkiye’nin ve Doğu Akdeniz’in en yüksek taşıma kapasitesine sahip travellift’ine sahiptir. Büyük yatlar artık bu lift sayesinde kolaylıkla karaya alınmakta ve bakımları yapılabilmektedir. Bu lifte ek olarak tersanede ayrıca 100 ton ve 40 ton'luk  liftler de vardır.  Bu liftlere ilaveten; aşan içinde teknelerin daha düzgün ve sıklıkta dizilerek yerleştirilmesini sağlayan 415 ton kapasiteli treyler mevcuttur. Genişliği 11,5 metreye kadar olan tüm yatlara Ağanlarda hizmet verilebilmektedir.  Liftler dışında, tersanede yer alan ve her boy teknenin her tür malzeme ihtiyacını karşılayabilen Sunmarine adlı bir aile şirketi ise, deneyimli personeliyle bakım, onarım hammadde temini konusunda hizmet vermektedir.

 

Ağanlar Çekek Alanı
Tersanenin önüne 2010 yılında 5,000,000 Euro yatırımla kurulan ve 210m uzunluğunda bir rıhtım, 44m uzunluğunda 3 iskeleye sahip modern çekek alanı, 450T/100T/40T liftleriyle yatların ve yat sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Müşterilerimiz; elektrik, su, WC depo ve duş gibi hizmetlerin bulunduğu alanda yatların kışlamasını bakımını yaptırabilmektedirler.

 

Projelendirilme safhası halen devam eden ve Bodrum İçmelerde yapımı planlanan marinanın, yatçılar için gerçek bir cazibe merkezi haline gelmesi, bölgenin olduğu kadar Ağanların da hizmet kalitesini arttıracaktır.

 

Tüm bu hizmetlerin dışında Ağanlar, yat alım-satım aracılık, sigortacılık, rıhtım, denizde yat bağlama ve yat charter hizmetleri de vermektedir.

 

Web Sitesi: www.aganlar.com

 

E-Posta: info@aganlar.com

Designed by Invest Grup